Bağlanılan Hatırlatmalar

  • Akdeniz Ülkeleri Kısa Film: Eylül 17, 2011 - Eylül 23, 2011

Gönderen Konu: Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması (17-24 Eylül 2011) (Sbt:18.Haziran.2011)  (Okunma sayısı 9030 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Arda

  • Global Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • İleti: 84
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 18. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin, 17-24 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenleneceğini açıkladı.
Festival'in hazırlık çalışmaları sırasında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması yönetmeliğinde önemli bir değişikliğe gidilerek digital formatta çekilmiş filmlerin de yarışmaya başvurabilmesinin önü açıldığını kaydeden Aldırmaz, konuyla ilgili şunları söyledi;
“Son yıllarda sinemamızın yeni yeteneklerinin ön plana çıktığının bilincinde olan Altın Koza Film Festivali, 35mm. baskı olanağı bulamayan sinemacıları mağdur etmemek ve dünya çapında çoktan gerçekleşmiş digital devrime ayak uydurmak için bu yenilikçi kararı aldı. Sinemamızın elde ettiği başarıların ardındaki amatör ruhu desteklemeyi bir hedef olarak belirledi. Altın Koza, aynı tarihlerde düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Kısa Film ve Ulusal Öğrenci Filmleri yarışmalarıyla genç ve öncü sinemanın kalesi olmayı da sürdürecek.
Festivalin 2011 yılı yarışma yönetmelikleri Şubat ayı başında Festival'in internet sitesi www.altinkoza.org adresinde yayınlanacak. Geçen yıl toplam 463 bin TL. olan ödül miktarındaki artış da aynı sitede duyurulacak”.

http://www.altinkoza.org/