Gönderen Konu: Adobe After Effect ve Videocopilot.net  (Okunma sayısı 5379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

volkanalkan

  • Newbie
  • *
  • İleti: 48
    • volkanalkan.info
Adobe After Effect ve Videocopilot.net
« : Ocak 13, 2010, 10:50:58 ÖÖ »

Adobe After Effects, bir video düzenleme programıdır. Görsel (sihir, patlama, yanma, şimşek v.s) efektleri video üstüne monte edebilir, yazılara animasyon verebilir, videoları üst üste bindirebilir, herhangi bir resmi veya videoyu hareket eden bir nesnenin üstüne yerleştirebilirsiniz. Alanında çok popüler olan bir program olduğundan çok fazla plugin (sonradan eklenebilen özellikler) bulundurur ancak bazıları ücretlidir.

Adobe After Effect
ve Videocopilot araçları kullanılarak hollywood standartlarında film efektleri elde etmek öyle kolayki bu konudaki başarınız hayal gücünüzle sınırlı. Filmlerdeki o şatafatlı efektlerin aslında çok da zor olmadığını göreceksiniz.

Twitch
Videocopilot araçlarında biri ve Adobe After Effects programına bir eklenti olarak yükleniyor. Twitch genel olarak birçok efekti aynı anda senkronize etmek ve stilistik efektler oluşturmak için kullanılıyor. Aşağıda Twitch ile yapılmış çalışmalara ait bir kaç görüntü var. Videocopilot ekibi tarafından hazırlanmış bir çok demo görüntüye ve bedava derslere ekibin internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Videocopilot.net isimli internet adresinde, sinema sektörüne yönelik Action Essintials, Pro Scores, Evolution, Riot Gear, The Bullet, Film Magic Pro ve Real Clouds gibi daha birçok araç bulunmaktadır.