Gönderen Konu: Yeni film denemesi hakkında öneriler !  (Okunma sayısı 2901 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fenkfenk

• Newbie
  • *
Yeni film denemesi hakkında öneriler !
« : Haziran 07, 2012, 01:14:02 ÖÖ »
Arkadaşlar ben 2009 yılından beri kısa filmler ile uğraşıyorum ve Radyo,TV,Sinema bölümüne gitmeyi düşünüyorum.Bu yaz kısa film yerine uzun metrajlı bir film çekmek istiyordum ama bunun yerine senaryosunu daha ağır işleyebileceğim ve çekerken de zorlanmayacağım bir mini dizi yapabileceğimi düşündüm.Kısaca bilgileri aşağıda,sizlerden istediğim;her şeyden önce bu mini dizi-kısa film hakkında önerileriniz ve tavsiyeleriniz.Şimdiden Teşekkürler (:

Adı : Ölüm Vadisi

Yapım tipi : 10 ile 15 bölüm arasında her biri en fazla 20 dk. olacak bir mini dizi.

Konu : 1 haftalığına arkadaş ziyaretine giden başrol,aksiliklerle dolu bir kaç saat sonra kendisini arkadaşı ve ekibindeki diğer 4 kişi ile birlikte bir apartman sitesinde bulur.Her şey ufak bir sigorta arızası ile başlar.Aslında tüm şehri alt üst edecek bir virüs kontrolden çıkmış ve her yere yayılmıştır.Onlar ise sadece dairede sabahı bekleyip oradan ayrılmayı seçer.Ama işler tahmin ettikleri gibi gitmez.Oradan ayrılmaları belli bir süreden sonra artık imkansızdır.

'Filmde(dizide) genel olarak hayatta kalma teması işleniyor olacak.Planlar daha mantıklı şekilde ve ayrıntılı.Yukarıda sadece biraz bahsetmek istedim.Şimdi birde sizin görüşlerinizi almak istiyorum.'