Gönderen Konu: Kamera Tercihi  (Okunma sayısı 2250 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

greyfurt

• Newbie
  • *
Kamera Tercihi
« : Nisan 14, 2012, 12:09:25 ÖS »
Herkese merhaba :)
arkadaşlar ben kısa film merakına uzun süre önce kapıldım. harekete geçmenin vakti olduğunu düşünüyorum şu günlerde.

çevremde pek konu ile ilgili insanlar yok. ben herşeye ufak çaplı bi kamera satın alarak başlamayı düşünüyorum. kameralar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.
aslında pek de fazla bütçem yok, 200-300 tl ile alınabilecek olan tavsiye edebileceğiniz kameralar hangileridir?

Arda

• Global Moderator
  • Jr. Member
Ynt: Kamera Tercihi
« Yanıtla #1 : Nisan 18, 2012, 12:34:04 ÖS »
300TL çok düşük bir bütçe, bu sebepten önerilebilecek pek alternatif yok. Piyasa koşullarını düşünürsek, elinde harcayacak 160$ gibi bir para var ve o fiyata kayıt yapabilen birşeyler alabilirsin sadece.

Yine de seçim yapacak varyasyona rastlarsan, lens çapı büyük olanı tercih et. Tahminen o fiyattaki tüm ışık algılayıcılar kötü olacaktır, içine toplayabildiği kadar ışık toplayan bir lens(objektif) olsun kamerada. Büyük lens = daha çok ışık =  daha iyi görüntü.

Amatör videocular için şu anda en güzel kameralar Canon'un çıkardığı 500D ve 550D modelleri. Bunlar kaliteli şekilde 720p kayıt yapabiliyorlar ve önüne istediğiniz lensi takabiliyorsunuz. Fakat fiyatlar biraz yüksek.