Gönderen Konu: Directing IV final ödevi maddeleri  (Okunma sayısı 7382 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ae

• Administrator
  • Newbie
Directing IV final ödevi maddeleri
« : Ocak 06, 2010, 03:08:09 ÖÖ »
Tema (1-2 kelime)
Konu (1-2 cümle)
Sinopsis
Tretman
Varsa Orjinal Öykü (adaptasyon için)
Senaryo (amerikan format)
Çekim senaryosu (düz metin ya da tablo halinde olabilir)
storyboard (diğer başlıkta storyboard şablonları bulunuyor)
çekim takvimi
Bütçe (Kemal Sevimli'nin oluşturduğu excel tabanlı bütçe dosyası tabanlı)
Mekanlar
Oyuncular
Ekipman
Çekim Ekibi

Dosyanın şekli:

Bizim için, içerik önemli olduğu kadar dış görünümün de önemli olduğunu unutmayın! Dosyanızın görünümüne verdiğiniz özen, filminize vereceğiniz özeni de gösterir.

Bunun bir profesyonel sunum olduğunu aklınızda tutarak, kağıdın düzeni ve metinlerin ve tabloların şablon ve biçemlerini kontrol ediniz.

Dosyanın ilk sayfasında filminizin (projenizin) adı, adınız soyadınız, okul numaranız, dersin adı ve kodu, dersin hocalarının ismi ve bulabilirseniz 3cm çapını geçmeyen büyüklükte üniversite logonuz bulunmalıdır.

Sonraki sayfalarda yukarıdaki sıraya göre dizilmiş içerik bulunmalıdır.

Teslim sırasında tüm başlıkları düzenleyerek spiral dosyaya yapınız.

Final Kontrolü için son tarih: 15 Ocak 2009 (kontrol haftasında  projenizi bitmemiş olsa dahi getirmeniz gerekmektedir, düzeltme verilebilir!)

Final Teslimi için son tarih: 20 Ocak 2009 (bu tarihten sonra artık projenize müdahale edecek zaman kalmamıştır)
« Son Düzenleme: Ocak 13, 2010, 05:26:37 ÖÖ Gönderen: ae »

Melih Onur Ekinci

• Newbie
  • *
Ynt: Directing IV final ödevi maddeleri
« Yanıtla #1 : Ocak 11, 2010, 08:02:11 ÖÖ »
Arkadaşlar Çekim Takvimi  Hazırlarken Faydalanabileceğinizi Düşündüğüm (arda hoca tarafından onaylı) tablolu taslağı paylaşacağım . Kolay Gelsin

« Son Düzenleme: Ocak 11, 2010, 08:08:31 ÖÖ Gönderen: Melih Onur Ekinci »

gencoo

• Newbie
  • *
  • Kısa çek uzun olsun, uzun çek kısaltırız...
« Yanıtla #2 : Ocak 11, 2010, 09:24:37 ÖÖ »
Arkadaşlar bütçe planlaması için excel şablonu bende var isteyen bana özelden ulaşsın...

Arda

• Global Moderator
  • Jr. Member
« Yanıtla #3 : Ocak 11, 2010, 04:24:35 ÖS »
Arkadaşlar Çekim Takvimi  Hazırlarken Faydalanabileceğinizi Düşündüğüm (arda hoca tarafından onaylı) tablolu taslağı paylaşacağım . Kolay Gelsin

Arkadaşlar evet hoca onaylı ama illa bu formatta olması gerekmiyor, derste konuştuğumuz gerekleri karşıladıkça şekli modifiye edebilirsiniz. Son teslimi yapmadan önce herkesin projesini tek tek görmek istiyorum haberiniz olsun. (hiçbirşeyin son kararı yok :)

Melih Onur Ekinci

• Newbie
  • *
« Yanıtla #4 : Ocak 11, 2010, 08:45:59 ÖS »

Arkadaşlar evet hoca onaylı ama illa bu formatta olması gerekmiyor, derste konuştuğumuz gerekleri karşıladıkça şekli modifiye edebilirsiniz. Son teslimi yapmadan önce herkesin projesini tek tek görmek istiyorum haberiniz olsun. (hiçbirşeyin son kararı yok :)
Hocam düzeltme için teşekkürler acilen paylaştım detayları unuttum =)

gencoo

• Newbie
  • *
  • Kısa çek uzun olsun, uzun çek kısaltırız...
« Yanıtla #5 : Ocak 12, 2010, 05:15:38 ÖÖ »
Hocam ben bugün geldim ama siz yoktunuz. Sizin hangi okuldaysanız ben projemi getirip göstermek istiyorum bitti çünkü büyük bölümü. Düzeltmeleri kaldı. Saygılar....