Son İletiler

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10
11
İlanlar/Diğer / 89. Oscar Ödül Töreni Sonrası Tartışmalar
« Son İleti Gönderen: tilky Mart 02, 2017, 05:13:49 ÖÖ »
Ne olmuştu?

Törenin son dakikaları, en prestijli ödüllerdeyiz. Warren Beatty ve Faye Dunaway En İyi Film ödülünün kazananını açıklamak üzere. Warren elindeki kağıda bakıp duraksıyor ve okuması için Faye'e veriyor.


Ve Faye, kazananı açıklıyor: La La Land!
La La Land ekibi sahneye çıkıyor, duygusal konuşmalarını yapıyorlar, derken arkada bir şeyler oluyor. Kulaklıklı adamlar telaşla koşturuyor ve ekip, kaybettiğini anlıyor. Gerçek kazanan Moonlight ekibi sahneye çağrılıyor.


Neden olmuştu?

Warren Beatty ve Faye Dunaway'e verilen karttaki kazanan, en iyi film değil en iyi kadın oyuncu ödülünün kazananı Emma Stone'du. Kartta aynı puntoda Emma Stone La La Land yazması, Beatty'nin tuhafına gitse de "Herhalde Oscar gibi bir organizasyonda hata yapmamışlardır" demiş olmalı ki, tuhaflığı dile getirmeden kazananı açıkladılar.

Tartışmalar ne?

İşte en keyifli kısım: Böyle büyük bir organizasyonda böyle ciddi bir hatanın yapılamayacağı, "kazanan" konuşmasını yaptıktan sonra hatanın fark edilmesinin absürtlüğü gibi düşünceler birtakım insanları daha yoğun düşünmeye itmiş. Mesela tam Clinton seçimleri kazandı derken son anda Trump'ın kazanması gibi, veya Super Bowl'da olan ve açıkçası ilgimi çekmeyen benzer bir hata gibi. Teorileri yeni değil, ama yeniden gündemde: Bir bilgisayar simülasyonunda mıyız?

Din gibi bir şey, sabaha kadar tartış bir yere varamazsın, kimsenin bir kanıtı yok. Lakin daha bu sabah Müge Anlı'da izlediğim bir konu da bu tuhaflıklar listesine girmeyi hak ediyor:
24 yıl önce bir adam baldızının kaybolduğunu söylüyor ve polise başvuruyor. Kısa süre sonra polis onlara bir ceset bulunduğunu söylüyor, gidip bakıyorlar ve evet bu bizim aranan baldızımız diyorlar. Defin işlemleri gerçekleştiriliyor, cenazesi yapılıyor ve gömülüyor. (Hatta meğer bu baldızı ben öldürdüm diye cinayet itirafı bile gelmiş birinden). Daha sonra kayıp baldız gayet canlı olarak ortaya çıkıyor; soru şu, bu adamlar kimi gömdü? :) Böyle bir hata yapılabilir mi?

Konuyla ilgili okuma: http://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/did-the-oscars-just-prove-that-we-are-living-in-a-computer-simulation
12
Kisafilm.org Bakış Boşluğu Forum Duyuruları / Ynt: Uzun Metraj / Vizyon Bölümü
« Son İleti Gönderen: ae Ocak 10, 2017, 10:43:25 ÖÖ »
içi dolacaksa bölüm açmak çok kolay. Ama forum ölü gibi birşey oluğu için yeni bölüm açmaya değmez sanırım. ilanlar/Diğer başlığı şimdilik iyi, eğer belirli bir sayıyı geçerse bu tür post'lar bölümü açıp ilgili başlıkları bölüme taşırız.
13
Kisafilm.org Bakış Boşluğu Forum Duyuruları / Uzun Metraj / Vizyon Bölümü
« Son İleti Gönderen: tilky Ocak 08, 2017, 03:23:11 ÖÖ »
Forumun güncelliğini koruması ve çeşitlilik adına, uzun metraj ve/veya vizyondakiler gibi bir bölüm nasıl olur? Forum ismiyle uyumsuz mu olur? :) Bu tip başlıklarımızı İlan/Diğer'e mi açmalıyız?
14
Festivaller, Yarışmalar / 3. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması
« Son İleti Gönderen: tilky Ağustos 13, 2016, 09:55:28 ÖÖ »
Gün geçmiyor ki "Haydi Peygamber'in hayatını bir kez daha anlatalım" temalı bir kısa film yarışması daha çıkmasın. Yihuuu!

Proje Amacı:
Projenin hedefi; Alemlere Rahmet olan Hz. Peygamber’in (sas) getirdiği mesajı hakkıyla bu çağa taşımayı kendisine görev edinen herkesin, çağın en önemli iletişim yöntemlerinden biri olan sinema aracılığıyla, Hz. Peygamber’i (sas) tanımaya aday tüm insanlara ulaşmasını sağlamaktır.

Yarışmanın Konusu (Kendileri "slogan" demeyi tercih etmiş):
Kâmil İman Kâmil İnsan

Yarışma Son Başvuru Tarihi:
28 Ekim 2016

"Hiçbir yaratıcı yönüm yok, çok sıkıcı bir insanım, aile zoruyla sinemacıyım" diyorsanız (?!) kaçırmayın; öte yandan kamera kullanmayı bilen biriyseniz buradan size ekmek çıkmaz. Tabi ki jüri sitede belirtilmemiş. "Dereceye girenlere" 65 bin lira vadedilmiş. Alın inceleyin, anlarsanız lütfen bana da anlatın.
15
Kısa Filmleriniz / Seni seviyorum- I LOVE YOU ( kısa film) (Short movie)
« Son İleti Gönderen: exopery Mayıs 26, 2016, 12:13:49 ÖS »

https://www.youtube.com/watch?v=iAXv_fqB0Mk

değerli form sakinleri yorumlarınız benim için çok önemli !
( Final projesi kapsamında yapılmış kısa filmdir . Bu kapsamda Kısa filmimiz ; 90 saniye veya doksan saniyenin altı olma zorunluluğu vardır. )
 

16
Kısa Filmleriniz / Bir Yudum Alkol Kısa Film (KAMU SPOTU)
« Son İleti Gönderen: can89 Mayıs 10, 2016, 07:19:56 ÖÖ »
Ramazan Nacar

Yine Yazdı, Yönetti
Bu defa daha sağlam bir ekiple
alkollü sürücüleri ele alarak büyük bir eleştiride bulundu
Nasip Ve Her Çocuk Özeldir adlı kısa filmleriyle tanınan genç yönetmen bu defa daha güzel bir konuyu ele alarak Bir Yudum Alkol Adlı Kısa filmini çekti.
Filmde Emeği Gecenler

Engin Ay(görüntü yönetmeni)
Musa Teyfur(kurgu)
Kadir Köse(ışık)
Hüseyin Karadoğan(montaj)
Nazlı Doğan(Makyaj)
Bedran Ay(ses)
Fuat Gürcü(oyuncu)
Mehmet Nacar

https://youtu.be/3PZ-X42yhHo
17
Diğer Kısa Filmler / Je t'aime John Wayne - 2001
« Son İleti Gönderen: tilky Nisan 12, 2016, 06:33:32 ÖÖ »

Je t'aime John Wayne (2001)
Yönetmen: Toby MacDonald
Süre: 10 dk

Bir Amerikalı gibi davranan bir Fransız gibi davranan bir İngiliz.


Londra, Avrupa ve Berlin festivallerinden ödülsüz dönmeyen, BAFTA adaylığı bulunan Je t'aime John Wayne, Godard'a bir saygı duruşu, bir Yeni Dalga parodisi ve başarılı sonuçlanan bir deney. Aynı zamanda Cinema 16: European Short Films kompilasyonunun da en orijinal parçalarından biri ve benim kişisel favorim.C'est quoi? C'est moi.
18
Festivaller, Yarışmalar / Yeni Bir Dünya Erbakan Kısa Film Yarışması
« Son İleti Gönderen: Yaşar Nisan 05, 2016, 11:40:21 ÖS »
Merhaba
Milli Görüş Lideri Erbakan Hocamız'ın vefatının 5. Sene-i devriyesinde Erbakan Vakfı olarak bu sene tüm çalışmalarımızı "YENİ BİR DÜNYA ERBAKAN" konseptiyle hazırlamaktayız.

Bu çerçevede Prof.Dr.Necmettin Erbakan Hocamız'ın hayatının ve Milli Görüş ilkelerinin gündeme alınması, sinema sektöründe bir farkındalık oluşturularak kısa metrajlı filmler üretilmesi ve bu niyetteki insanların desteklenmesi amacıyla Erbakan Vakfı tarafından bir kısa film ve Şiir yarışması tertip edilmiştir.İster İnsanı Yönü,İster Siyası yönü, ister İlmi yönü ile Erbakan Hocamızı
Anlatan Kısa Filimleri  ve Şiirleri Bekliyoruz...
Şiirlerinizi Ulaştıracagınız adreslerimiz: Akşemsettin Mahallesi, Fevzipaşa caddesi, Kınalızade sokak No 11 / 1, 34091 Fatih
Email:nerbakan@gmail.com
Bilgi İçin : Erbakan Vakfı İstanbul (212) 521 58 00 -(0555) 886 48 50
www.yenibirdunyaerbakan.com 
19
Diğer Kısa Filmler / Spider - 2007
« Son İleti Gönderen: tilky Nisan 04, 2016, 11:03:20 ÖÖ »


Spider (2007)
Yönetmen: Nash Edgerton
Süre: 9 dkBaşkalarına zararı dokunan kötü kararlar veren insanların, sonuçları birinci elden yaşaması üzerine bir film.
Videoda altyazı mevcut değil, anlaması zor olabilecek ağır bir aksan var ama görsel anlatım da gayet yeterli.


Trivia: Yönetmen ve başrol oyuncusu Nash aynı zamanda Star Wars Ep III ve Matrix gibi büyük yapımlarda dublörlük yapmış.

https://www.youtube.com/watch?v=fyhs8dKMTN4

20
Diğer Kısa Filmler / Geleceği Olmayan Adam / A Man Without Future
« Son İleti Gönderen: filmmeykır Mart 25, 2016, 07:51:38 ÖÖ »
"Eğer karınızı ve çocuğunuzu öldürmek için gelecekten günümüze gelmek zorunda kalsaydınız..." Açıkçası cümle tamamlanamayacak kadar acımasız görünüyor fakat Fatih Yürür'ün bu ilginç, tek mekan geriliminin ana karakteri bu türden bir tercih yapmak zorunda kalarak kendisini rahatsız edici bir trajedinin kucağına atıyor. Peki bu "gelecek" nasıl bir gelecek ki, bir adamı geçmişe dönüp ailesini katletmeye itecek kadar büyük bir karanlık ve korkuyu barındırabiliyor?

Zemin Kat adlı kısa filmiyle tek mekan geriliminin ülkemizde, hem de kısa film türünde en başarılı örneklerinden birini veren Fatih Yürür, ikinci kısa metrajlı filmi olan Geleceği Olmayan Adam ile birlikte, artık kendine has sayılabilecek bir dil oluşturabilmeyi başarıyor. Özellikle Arda Kavaklıoğlu ve Emir Çiçek'in başarılı performansları ve 14 dakikaya sığdırılabilen konusunu sektirmeyen yoğun temposu ile sadece türün meralılarının değil tüm kısa film severlerin izlemesi gereken bir kısa!

Filme aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=Z0mXC1YMQ9U

https://www.youtube.com/watch?v=Z0mXC1YMQ9U
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 10